W miniony weekend w Łęczycy rozegrano Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu 2015/2016. Największa sensację turnieju sprawił debiutujący zespół juniorów starszych MKS Trzebinia-Siersza plasując się na czwartej pozycji.

 

Bezapelacyjnym Mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała. Srebro trafiło do zawodników BSF Bochnia, a brąz do gospodarzy z Hurtapu Łęczyca.

 

Klub MKS Trzebinia-Siersza tak relacjonuje to wydarzenie: "Wyjazd na MMP U-18 nie byłby możliwy gdyby nie sponsorzy - i tu ukłony przede wszystkim dla firmy "Krisbud" p. Krzysztofa Głucha, który wspólnie z drużyną przebywał przez 3 dni w Łęczycy - również podziękowania dla firmy "Rembud" p. Władysława Leśko oraz dla Urzędu Miasta w Trzebini za pokrycie kosztów transportu.

 

Drużyna prowadzona przez trenera Kacpra Ślusarka oraz przez Mieczysława Ślusarka (który przez 8 lat prowadził rocznik 1997) ruszyła wczesnym rankiem w piątek do Łęczycy godnie się zaprezentować w MMP U-18. Warto przypomnieć, że juniorzy starsi awansowali do finałów po dwóch turniejach eliminacyjnych w Rudzie Ślaskiej i Tychach, uznając wyższość i wspólnie awansując z GTW Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska, a eliminując GKS Futsal Tychy - co już było sporą niespodzianką.

 

Losowanie w siedzibie PZPN w Warszawie przydzieliło nas do rywalizacji z drużynami: gospodarzy turnieju - Hurtapu Łęczyca oraz Błękitni Kmiecin, Futsal Przeworsk. I tak, po spotkaniach w grupie C w piątek/sobotę, debiutujący MKS Trzebinia-Siersza wygrał wszystkie spotkania grupowe, co było olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich obserwatorów! Po eliminacjach typowano nas do zajęcia miejsca na podium i tak tez się stało.

 

W ćwierćfinale MKS od początku narzucił swój styl gry, a Kaiser odciął Czubaka, dzięki czemu MKS wygrał pewnie, sprawiając największą sensację turnieju i wchodząc do najlepszej czwórki. W półfinale MKS sensacyjnie szybko objął prowadzenie nad Bochnią. Wynik utrzymywał się do przerwy. W drugiej odsłonie rywal wyrównał, a przełomowym momentem okazał się problematyczny podyktowany rzut karny dla Bochni, dzięki czemu zespół Bochni wyrównał i chwilę potem już prowadził 3:1. MKS strzelił bramkę i złapał kontakt, ale nie zdołał jednak wyrównać i nieznacznie wygrała Bochnia.

 

Po półfinałach mieliśmy powtórkę z meczu grupowego i tym razem to gospodarz Hurtap Łęczyca okazał się lepszy i pokonał MKS 2:1, strzelając bramkę decydującą na 1,5 minuty do końca. MKS wycofał bramkarza i spokojnie mógł wyrównać. Kaiser i Wallentin ostrzeliwali jednak poprzeczkę. Niesmak pozostawia także fakt, że w ostatniej akcji meczu zegar dziwnie szybko przyspieszył i z siedmiu sekund zrobiła się jedna.... Nie wypada gdybać, ale Wallentin na mistrzostwa jechał ze spuchniętym podbiciem prawej nogi i nie wystąpił w pierwszych dwóch meczach, natomiast w ćwierćfinale Raźniak został brutalnie sfaulowany, co spowodowało uraz mięśnia uda, który wykluczył go z dalszej gry w półfinale jak i o 3. miejsce.

 

Po raz kolejny juniorzy starsi MKS-u pokazali się z bardzo dobrej strony i namieszali, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 w Futsalu".

 

WYNIKI - Grupa C:

Błękitni Kmiecin - Futsal Przeworsk 2:3

Hurtap Łęczyca - MKS Trzebinia-Siersza 2:3; Bramki: Kaiser, Cząstka, Głuch

Błękitni Kmiecin - MKS Trzebinia-Siersza 4:5; Bramki: Kaiser x3, Raźniak, Kurek B.

Hurtap Łęczyca - Futsal Przeworsk 5:1

Futsal Przeworsk - MKS Trzebinia-Siersza 5:6; Bramki: Kaiser x3, Raźniak x2, Wallentin

Hurtap Łęczyca - Błękitni Kmiecin 3:1

 

Ćwierćfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Jantar Ustka 4:1; Bramki: Kurek B., Cząstka, Wallentin, Nowak

 

Półfinał:

BSF Bochnia - MKS Trzebinia-Siersza 3:2; Bramki: Cząstka, Wallentin

 

Mecz o 3. miejsce:

Hurtap Łęczyca - MKS Trzebinia-Siersza 2:1; Bramka: Wallentin

 

MKS: Lasik Mateusz - Cząstka Michał, Nowak Szymon, Raźniak Rajmund, Wallentin Jakub, Martyniak Jan, Kurek Szymon, Kuchta Wojciech, Doległo Daniel, Kaiser Krzysztof, Głuch Jakub, Rzepa Damian, Kurek Bartosz, Noworyta Adam.

Trener: Ślusarek Kacper

 

Iformacja przesłana przez MKS Trzebinia-Siersza