Juniorki starsze PUKS Trzebinia po raz drugi z rzędu zdobyły Mistrzostwo Polski w unihokeju! W trwającym 3 dni finale trzebinianki pokonały wszystkie najlepsze drużyny w kraju i zasłużenie odebrały złote medale.

 

Turniej finałowy odbywał się w pięknej hali sportowej zlokalizowanej zaledwie kilkaset metrów od morza w miejscowości Mrzeżyno. W pierwszym pojedynku z Energą Gdańsk nasza drużyna miała momenty świetnej gry, ale zdarzały się też przestoje przez co wynik po dwóch tercjach był sprawą otwartą. W ostatniej tercji Trzebinia zagrała już na swoim poziomie i wygrała inauguracyjne spotkanie. Najlepszą zawodniczką tego meczu została Dominika Kołodziej.

 

W sobotę mecz z Podhalem Nowy Targ miał ogromne znaczenie, ponieważ obie drużyny w piątek zdobyły komplet punktów.  Skutecznością błysnęła Ewelina Turek, która zdobyła 3 bramki, ale 8 minut przed końcem meczu Podhale wyrównało. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i rozpoczęły się rzuty karne. W nich świetnie dysponowane bramkarki obu zespołów były nie do pokonania. Dopiero strzał pod poprzeczkę Katarzyny Zając dał Trzebini zwycięstwo. Ewelina Turek została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania.

 

W ostatnim niedzielnym meczu PUKS Trzebinia zmierzył się z gospodarzem – Jedynką Trzebiatów, który w przypadku wygranej zajął by drugie miejsce, a Trzebinia spadłaby na trzecie. Spotkanie od początku źle się układało. Trzebinianki szybko straciły dwie bramki i musiały odrabiać straty. Kontaktowy gol zdobyty przez Ewelinę Turek dał sygnał drużynie do jeszcze większego zaangażowania na boisku. Akcje z obu stron mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności, jednak to PUKS był skuteczniejszy i po świetnym podaniu Katarzyny Pabis, strzał bez przyjęcia Anety Szmyd i straty zostały odrobione.

 

Kilka minut później sędziowie ukarali nasze zawodniczki karą dwuminutową i dwukrotnie musieliśmy grać w osłabieniu. Trzebiatów oddał w tym okresie kilka bardzo groźnych strzałów, jednak znakomicie w bramce spisywała się Magda Michaliszyn i do końca meczu nie dała się już pokonać. Nadeszła 49 minuta, gdy piłkę przejęła Katarzyna Zając i prowadząc ją uderzyła w pełnym biegu w kierunku bramki. Trzebinia wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała. Wyróżnienie dla Magdy Michaliszyn, która broniła ze skutecznością ponad 90%.

 

Zwycięstwa we wszystkich trzech spotkaniach finałowych i Mistrzostwo Polski Juniorek Starszych dla zespołu PUKS Trzebinia. Warto dodać, że do najlepszej szóstki turnieju organizatorzy wybrali Dominikę Kołodziej, a tytuł najlepszej zawodniczki - MVP otrzymała Ewelina Turek. Wyróżnienie trenerów otrzymała Katarzyna Pabis.

 

PUKS TRZEBINIA: Magdalena Michaliszyn, Natalia Pastusińska, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Adrianna Biskup, Dominika Kołodziej, Patrycja Gurgul, Małgorzata Gągolska, Katarzyna Pabis, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak.

 

 

Zarząd PUKS Trzebinia składa serdeczne podziękowania instytucjom i sponsorom, dzięki którym juniorki starsze mogą brać udział w ogólnopolskich rozgrywkach:

Burmistrzowi Miasta Trzebini Panu Adamowi Adamczykowi i Urzędowi Miasta Trzebini

Staroście Powiatu Chrzanowskiego Panu Januszowi Szczęśniakowi i Starostwu Powiatowemu w Chrzanowie

Pani Sylwii Stasiowskiej-Pabis i Panu Jackowi Pabis – właścicielom firmy ”Elimex”

Pani Jolanta Kozyra i Pan Henryk Kozyra – właścicielom firmy "Koko”.

 

 

Fot. autorstwa Pawła Hojny

 

Informacja przesłana przez PUKS "Trzebinia"