W sobotę 23.04.2016 r. na terenach wokół Stadionu Narodowego odbył się Bieg Lekkoatletyka dla każdego! Orlen Warsaw Marathon. Impreza skierowana do dzieci i młodzieży była preludium przed niedzielnym maratonem dla dorosłych.


W zawodach udział wzięło blisko 3000 dzieci (kl. IV, V, VI oraz gimnazjaliści) z całej Polski, w tym 46 dzieci z Trzebini, które na co dzień są uczestnikami programu Lekkoatletyka dla każdego! 


Starterami poszczególnych biegów były gwiazdy królowej sportu: skoczek wzwyż Artur Partyka i średniodystansowiec Paweł Czapiewski.


Zgodnie z zasadami treningu wszystkie dzieci przed swoimi biegami wzięły udział w rozgrzewce, którą poprowadził Paweł Czapiewski. Wspólnie z młodymi lekkoatletami rozgrzewał się również Sebastian Chmara.


Młodzi sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach: 900 metrów – uczniowie klas czwartych i piątych oraz 1400 metrów – uczniowie gimnazjum. Dzień przed Orlen Warsaw Marathon biegacze z programu Lekkoatletyka dla każdego! przekraczali metę trasy, na której zmagają się znani maratończycy.Każdy z uczestników biegu, który pokonał swój dystans, otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz dyplom.

 

Fotorelacjaznajduje się TUTAJ

 

Informacja przesłana przez trenera programu Lekkoatletyka dla każdego! Ewę Sierkę