Cztery zawodniczki PUKS TRZEBINIA zagrały w Mistrzostwach Świata Juniorek w unihokeju, zorganizowane w Kanadzie, i wspólnie z reprezentacją Polski zajęły 6. miejsce w Dywizji A.

 

 

Polki w pierwszym meczu grupowym zmierzyły się z jednym z faworytów – reprezentacją Czech - i osiągnęły znakomity wynik, remisując 7:7. Bramkę wyrównującą na 9 sekund przed końcem meczu strzeliła Ewelina Turek. Warto dodać, że trzebinianki pokazały się z dobrej strony: Maja Masztaler strzeliła jedną bramkę i miała asystę, a wspomniana wyżej Ewelina Turek zdobyła dwa gole.

 

Drugi mecz grupowy przeciwko Finlandii był jednostronnym widowiskiem i zakończył się wysoką wygraną późniejszych srebrnych medalistek. Najlepszą zawodniczką tego meczu w naszym zespole wybrana została Dominika Kołodziej.

 

Ostatni mecz grupowy z Łotwą miał ogromne znaczenie, gdyż zwycięska drużyna miała już zapewnione utrzymanie w Dywizji A i udział w kolejnych Mistrzostwach Świata, które za 2 lata odbędą się w Szwajcarii. Polki zasłużenie wygrały to spotkanie, a w dużej mierze przyczyniła się do tego m.in. Maja Masztaler, która zdobyła bramkę i zanotowała asystę.

 

Na zakończenie turnieju Polska zmierzyła się z reprezentacją Norwegii w meczu o 5. miejsce. Słaba pierwsza tercja w wykonaniu naszej reprezentacji zdecydowała o tym meczu. Polki ambitnie odrabiały straty, jednak zabrakło czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Norwegii 5:4. W tym spotkaniu bramkę zdobyła Maja Masztaler, a asystowała Dominika Kołodziej.

 

Z występu naszych zawodniczek możemy być zadowoleni. Zaprezentowały wysokie umiejętności i godnie reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej.

 

Fot. autorstwa Marcina Rudzińskiego

 

Informacja przesłana przez PUKS Trzebinia