Tytuł mistrzowski zapewniło jej zajęcie I miejsca w szachach do lat 12 podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Warmia - Mazury w Olecku.

 Martyna Wikar z trenerem na podium

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych 2016 odbywa się na Warmii i Mazurach - w okresie od kwietnia do czerwca na terenie 10 miejscowości (Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Giżycka, Kętrzyna, Olecka, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Lubawy i Bęsi) rywalizują młodzi sportowcy, reprezentujący ogółem 14 dyscyplin sportowych:

- Badminton
– Brydż sportowy
– Gimnastyka artystyczna
– Gimnastyka sportowa kobiet i mężczyzn
– Judo kobiet i mężczyzn
– Piłka siatkowa kobiet
– Piłka siatkowa mężczyzn
– Skoki na trampolinie
– Szachy
– Szermierka
– Taekwondo olimpijskie
– Tenis stołowy
– Warcaby
– Zapasy

Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Sportu i Turystyki.

 

Rozgrywki szachowe zorganizowano w Olecku w dniach 1-7 maja 2016 r. W grupie wiekowej Martyny Wikar (do lat 12) w rozgrywkach szachowych wzięło udział 46 najlepszych zawodniczek z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich (wszystkich startujących - zawodniczek i zawodników - było 184). Dzięki zdobyciu złotego medalu Martyna - stypendystka Urzędu Miasta w Trzebini - będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w tym roku w Gruzji.

 

Już wcześniej informowaliśmy o sukcesach młodej zawodniczki UKS "Hetman Koronny" – w 2012 roku Martyna Wikar zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Przedszkolaków (nigdy wcześniej zawodniczka z powiatu chrzanowskiego nie została mistrzynią Polski w najmłodszej kategorii wiekowej: 7-latki i młodsi). Rok później, w rozegranych w Poroninie zawodach szachowych o Puchar Polski Juniorek do lat 8, uzdolniona szachistka powtórzyła sukces, ponownie uzyskując złoty medal i tytuł mistrzyni kraju.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Fot. Martyna Wikar na podium w towarzystwie trenera