Dwie drużyny Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trzebinia" wzięły udział w jednym z największych młodzieżowych międzynarodowych turniejów unihokeja w Europie, zorganizowanym w Ostrawie.

 

 

Przez 3 dni ponad 100 drużyn unihokejowych rywalizowało na 8 halach sportowych w międzynarodowym turnieju Ostrava Cup 2016.

 

W kategorii mladsi żacky (rocznik 2003) trzebinianki zdobyły 3. Miejsce, wygrywając decydujący mecz z czeskim zespołem FBC Start 2:1. W kategorii dorostenki (rocznik 1999) PUKS Trzebinia również zdobył brązowe medale, wygrywając w małym finale z 1 SC Vitkowice 4:2.

 

Drużyna z Trzebini nagrodzona w kategorii mladsi żacky

Drużyna z Trzebini nagrodzona w kategorii mladsi żacky

 

Drużyna z Trzebini nagrodzona w kategorii dorostenki

Drużyna z Trzebini nagrodzona w kategorii dorostenki

 

W całym turnieju starsza drużyna nie przegrała żadnego meczu w regulaminowym czasie. W półfinale zawodniczki z Trzebini spotkały się ze znanym sobie z rozgrywek ligowych zespołem z MMKS Podhale Nowy Targ. Po dobrym początku i prowadzeniu dwiema bramkami, spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Tym razem lepiej wykonywały je zawodniczki Podhala i ostatecznie to one wygrały mecz i przeszły do finału.

 

Składy drużyn PUKS Trzebinia:

  • Paulina Korpacka, Martyna Bigaj, Natalia Stępowska, Natalia Smoleń, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka, Julia Trębacz, Wiktoria Smoleń, Izabela Koziołko.
  • Magdalena Michaliszyn, Patrycja Ludwiczak, Ewelina Turek, Maja Masztaler, Małgorzata Gągolska, Katarzyna Zając, Wola Szustak, Katarzyna Knet, Wiktoria Kolasa, Paulina Pilszek, Oliwia Wężycka, Michelle Horst.

 

Zdjęcia autorstwa Tomasza Hojny