W letniej edycji SportGeneracji w Krakowie organizatorzy odnotowali frekwencyjny rekord - pod Wawelem biegało dokładnie 1111 dzieci, w tym 140 dzieci z Trzebini.

Impreza biegowa dla dzieci w Krakowie


Całe pozytywne zamieszanie na imprezie zorganizowanej przez fundację Wychowanie przez Sport rozpoczęło się Watrerrr Run-em, biegiem głównym, w którym wystartowały wszystkie dzieci. Prowadzili znani byli lekkoatleci: Paweł Januszewski, Sebastian Chmara i Marcin Nowak.  


Dzieciaki jednak nie skończyły aktywności sportowych na biegu rozpoczynającym imprezę. Przyszedł czas na konkurencje indywidualne: bieg sprinterski na 33 m i bieg na tym samym dystansie, ale przez bezpieczne, dziecięce płotki. Ponadto odbył się jeszcze dłuższy bieg, sprint na 200 m.

 

Uczestnicy sztafety

 

Na koniec organizatorzy przygotowali bieg sztafetowy - ten jak zwykle wzbudził największe emocje. Najlepsi biegacze i biegaczki wykazywali się na bieżni, natomiast ich koledzy i koleżanki na trybunach znakomicie wywiązali się z roli kibiców królowej sportu. Wrzawa jak na mitingach międzynarodowych.

 

Najlepszą sztafetą wśród chłopców okazała się reprezentacja z Trzebini. Młodzi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. Sztafeta dziewczyn reprezentujących Trzebinię zajęła II miejsce.

 

Sport generacja sztafeta chłopców

 

sport generacja statuetki

 

Zwycięzcy dostali piękne statuetki, a do tego reprezentanci Trzebini przywieźli medale za bieg główny Waterrr Run, a za krótkie biegi - owoce. Uczestnicy zawodów oceniają, że to dobry pomysł - wiadomo, że aby być zdrowym, trzeba uprawiać sport oraz jeść warzywa i owoce.


Galeria z imprezy: https://www.facebook.com/Lekkoatletyka-dla-każdego-Trzebinia-834086456669347/

 

Informacja przesłana przez koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego, Ewę Sierkę