Czeskie Lovosice w dniach 6 i 7 sierpnia, gościły weteranów z Europy podczas Mistrzostw Euroregionu w Lekkoatletyce. W zawodach Masters Europa Lovosice 2016 brało udział 200 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Niemiec,Słowacji i Wielkiej Brytanii.

 

 

Podczas tych zawodów, mieszkanka naszego miasta Ewa Sierka brała udział w biegu na 80 m przez płotki, skoku w dal i trójskoku. Gdzie odpowiednio zdobyła złoty, brązowy i srebrny medal.

Jednakże największe emocje były podczas biegu sztafetowego 4x100 m - Katarzyna Karewicz, Renata Sykulska, Ewa Sierka, Małgorzata Adryjańczyk, gdzie panie ustanowiły nowy rekord Polski w sztafecie 4x100 w kategorii K40.

Pewnie na ustanowieniu nowego rekordu Polski w begu sztafetowym 4x100 m w kategorii K40 miała wpływ nadzwyczajna rodzinna atmosfera oraz 400 metrowy stadion w Lovosicach, gdzie jego środek to mały park - przekazała pani Ewa.

Już za rok pani Ewa Sierka planuje swój udział w Mistrzostwach Europy w Aarhus w Danii, gdzie ma zamiar startować na 100 m, 80 m przez płotki, 400 m przez płotki i skok w dal oraz w sztafecie 4x100 m. Dzięki wsparciu sponsorskim prywatnych firm z Trzebini może spokojnie przygotowywać się do w/w zawodów w Danii.

 

Natomiast już od września emocji sportowych nie zabraknie tym razem jeszcze z udziałem najmłodszych lekkoatletów ; 8 września najmłodsi lekkoatleci z Trzebini wystartują na stadionie krakowskiego AWF-u podczas tzw "Czwartków Lekkoatletycznych".

Pozostałe starty najmłodszych trzebińskich lekkoatletów:

10.09 Małopolski Mityng Lekkoatletyczny „ I Ty możesz zostać Mistrzem ” w Krakowie,

15.09 Czwartki lekkoatletyczne, Kraków,

18.09 Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce w Krakowie,

22.09 Czwartki lekkoatletyczne, Kraków,

29.09 Czwartki lekkoatletyczne, Kraków.

Czeka nas mnóstwo sportowych emocji.

 

 

 Informacja przesłana przez Panią Ewę Sierkę, koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego.