W dzień Narodowego Święta Niepodległości w Wadowicach rozegrano Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej, w którym zwycięsko wzięli udział zawodnicy trzebińskiego klubu MKS Trzebinia-Siersza.

Zdjęcie przedstawia zawodników ze zdobytym pucharem

 

Na dwóch halach sportowych, oddalonych od siebie o 500 metrów, rywalizowało ze sobą 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy po 5 zespołów. Podopieczni trenera Kacpra Ślusarka trafili do grupy ze "znajomymi" z GOL-a Bieruń (dwa zespoły), z nadziejami I-ligowej Stali Mielec oraz reprezentantem Nowego Sącza - Grodem Podegrodzie. Spotkania trwały 18 minut.

 

W 4 spotkaniach grupowych "żółto-czarni" zdobyli 15 bramek, nie tracąc przy tym żadnej swojej.

 

Spotkanie półfinałowe to dla trzebińskiego zespołu udokumentowanie bardzo dobrej gry i wysokie zwycięstwo 5:1 z Zakopanem - podczas tego pojedynku w jednym ze starć zawodnik Zakopanego odniósł kontuzję i został przewieziony karetką do szpitala (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko).

 

Finał to ponowna rywalizacja z GOL-em Bieruń: szybko objęte prowadzenie po bramce najlepszego w tym dniu strzelca turnieju, Konrada Kalinowskiego. Momentalnie również szybka strata, gdzie Kalinowski przerwał akcję przeciwników, ale też im... asystował. Do końca zostało 15 minut i, chociaż zawodnicy przypuścili ataki z obu stron, to jednak do bramki już nic nie chciało wpaść. Sędzia zarządził więc rzuty karne (3 serie).

 

Rzuty karne zaczynał MKS - Kalinowski nie trafił w bramkę, wobec czego trener Ślusarek do bramki wstawił Jakuba Wociala. Ten przegrywa pojedynek z zawodnikiem GOL-a. Druga seria: bramkę strzela Wocial i - chwilę potem - broni Wocial! 3 seria: podchodzi Antoni Małocha i lokuje perfekcyjnie piłkę pod poprzeczkę – w ten sposób trzebiński klub prowadzi 2:1. Zawodnik Bierunia oddaje strzał, ale i tym razem Wocial dobrze broni i wkrótce już tonie w objęciach gratulujących mu kolegów. MKS wygrywa turniej w Wadowicach!

 

Grupa B:

  • MKS Trzebinia-Siersza - Gród Podegrodzie  6:0; Bramki: Kalinowski x4, Wójcik, Duleba
  • MKS Trzebinia-Siersza - GOL I Bieruń  2:0; Bramki: Wocial x2
  • MKS Trzebinia-Siersza - GOL II Bieruń  4:0; Bramki: Cząstka x2, Kalinowski, Wocial
  • MKS Trzebinia-Siersza - Stal II Mielec  3:0; Wójcik, Kalinowski, Wojas

Półfinały:

  • MKS Trzebinia-Siersza - KS Zakopane  5:1; Bramki: Kalinowski x2, Duleba x2, Wocial
  • Karol I Wadowice - GOL I Bieruń  0:3

Mecz o 9 Miejsce: Beskidzka AP - Stal II Mielec  3:2

Mecz o 7 Miejsce: GOL II Bieruń - Stal I Mielec  2:4

Mecz o 5 Miejsce: Karol II Wadowice - Gród Podegrodzie  9:1

Mecz o 3 Miejsce: KS Zakopane - Katol I Wadowice  3:1

Mecz o 1 Miejsce: MKS Trzebinia-Siersza - GOL I Bieruń  1:1 k. 2:1; Bramka: Kalinowski

 

Skład drużyny MKS: Kozłowski Mikołaj, Noworyta Oskar - Wojas Mateusz, Małocha Antoni, Wocial Jakub, Kalinowski Konrad, Pucia Maciej, Duleba Hubert, Strycharski Kacper, Hano Michał, Wójcik Kamil, Krzywda Igor, Cząstka Oskar.

Trener: Ślusarek Kacper.

 

Informacja przesłana przez Klub MKS Trzebinia-Siersza