Młodzicy z trzebińskiego klubu MKS Trzebinia-Siersza znakomicie spisali się na turnieju piłki nożnej, zorganizowanym w Skawinie.

Zdjęcie przedstawia zawodników z klubu MKS Trzebinia-Siersza

 

Trener zespołu Kacper Ślusarek tak relacjonuje udział w turnieju: „Zaczęło się od… zmiany harmonogramu turnieju, bo tuż przed jego rozpoczęciem absencję zgłosiła jedna z drużyn i tym samym zamiast 10 ekip, do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów, podzielonych na trzy grupy po 3 zespoły. MKS trafił do grupy z faworyzowaną Bochnią i Jadwigą - oba spotkanie zakończyły się zwycięstwem i z 1. miejsca awansowaliśmy do półfinału.

 

Tam czekała na nas mocna drużyna Milenium, którą pokonaliśmy po 4 seriach rzutów karnych. Pokerowa zagrywka po 1. serii w zmianie na bramce Kozłowski - Wocial przyniosła zamierzony efekt i awansowaliśmy do grupy finałowej.

 

W finałowych starciach zaczęliśmy pewnie, wypracowując sobie przewagę, przy prowadzeniu 1:0 z gospodarzami wkradła się nerwowość, bo nie potrafiliśmy podwyższyć wyniku; Piast nieoczekiwanie w pewnym momencie prowadził 2:1, ale momentalnie doprowadziliśmy do remisu, a potem do prowadzenia, kontrolując już wydarzenia do końca spotkania.

 

Drugi finalista to na pewno „czarny koń" turnieju, który ograł niespodziewanie w półfinale zespół Fabloku Chrzanów; z nami już niespodzianki nie było i zwyciężyliśmy 3:1.

 

Wyróżnieni zostali również nasi zawodnicy: najlepszym bramkarzem z najmniejszą liczbą przepuszczonych bramek został Mikołaj Kozłowski, a jednomyślnie uznanym przez wszystkich najlepszym zawodnikiem został Mateusz Wojas.

 

Zdobyliśmy Skawinę zasłużenie, wróciliśmy po miesiącu silniejsi i zdeterminowani, gdzie z niesmakiem byliśmy wtedy na trzecim miejscu, a tytuł mieliśmy na wyciągnięcie ręki.

 

Brawo Żółto-Czarni !

 

Grupa A:

  • MKS Trzebinia-Siersza - Dream Team Bochnia 1:0; Bramka: Wojas
  • MKS Trzebinia-Siersza - Jadwiga I Kraków 2:0; Bramki: Małocha, Duleba

Półfinał:

  • MKS Trzebinia-Siersza - Milenium Skawina 0:0 k. 3:2

Finały o miejsca 1-3:

  • MKS Trzebinia-Siersza - Piast I Skawina 3:2; Bramki: Wocial, Wojas, Kalinowski
  • MKS Trzebinia-Siersza - Płaszowianka Płaszów 3:1; Bramki: Wocial, Kalinowski, Duleba

 

 

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Wojas Mateusz (MKS Trzebinia-Siersza)

Najlepszy Bramkarz Turnieju: Kozłowski Mikołaj (MKS Trzebinia-Siersza)

Król Strzelców Turnieju: Madej Jakub (Piast I Skawina)

 

Skład drużyny MKS: Kozłowski - Bieniek, Małocha, Wojas, Kalinowski, Wocial, Duleba, Krzywda, Strycharski, Popiela, Cząstka, Hano.

Trener: Ślusarek Kacper

 

Fot. Zawodnicy z drużyny młodzików MKS

 

Informacja przesłana przez MKS Trzebinia-Siersza