Nazwa organizacji: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska

Hufiec Trzebinia im. ks. hm. Mariana Luzara

Data powstania organizacji: 1918 r.
Adres siedziby: 32-540 Trzebinia, ul. Kościuszki 53
Kontakt: tel. 516-736-957, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , http://trzebinia.zhp.pl
Władze: hm. Anna Więcław – Pilarczyk, Komendantka Hufca ZHP
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  tel. 600-423-230

Dziedzina działalności:

  • wychowawcza (wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań),
  • dydaktyczna (organizacja wolnego czasu dzieci i młodzieży),
  • patriotyczna (umacnianie wartości patriotycznych, tradycji rodzinnych)

Realizowane działania w ostatnim rok:

Organizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży w ciągu roku, organizacja biwaków, wycieczek, rajdów, zbiórek, festiwali piosenek, konkursów, akcji ekologicznych, imprez patriotycznych. Zuchy i harcerze realizują próby na stopnie i sprawności, co pozwala im na indywidualne rozwijanie pasji, zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności.  Harcerze w minionym roku odpowiedzieli na apel w związku z sytuacją panującą w kraju i pełnili służbę podczas pandemii COVID-19 „ Z sercem do ludzi” (dostarczanie zakupów osobom potrzebującym i starszym, wyprowadzanie zwierząt domowych, roznoszenie maseczek, zakup lekarstw itp.). Przeprowadziliśmy również szkolenia metodyczne dla przybocznych i zastępowych, a także specjalistyczne szkolenia medyczne dla kadry hufca. W trudnym czasie zorganizowaliśmy mimo wszystko wyjazd na obóz harcerski dla członków drużyn i gromad. Braliśmy udział w akcjach ekologicznych, prowadziliśmy zbiórki on-line, by utrzymać kontakt z naszymi harcerzami. Włączyliśmy się w zbiórkę nakrętek, dla brata naszej harcerki z przeznaczeniem na kosztowną rehabilitację. Umacniamy wiedzę i szerzymy informacje o patronie naszego hufca ks. hm Marianie Luzarze, jako osobie dzięki której harcerstwo jest w Trzebini, zarówno wśród naszych członków, jak i mieszkańców Trzebini. Bierzemy udział jako wolontariusze w WOŚP / sztab Trzebinia.  Współpracujemy z wieloma organizacjami na terenie naszego miasta, m.in. Fundacją Brata Alberta WTZ Trzebinia, Stowarzyszeniem Luzarczycy. Jesteśmy jedyną organizacją zajmującą się dostarczaniem Betlejemskiego Światła Pokoju do mieszkańców naszej Gminy, włączamy się również w akcję Szlachetnej Paczki.

Data aktualizacji danych: 28.11.2020 r.