Nazwa organizacji: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko-Gminny w Trzebini

Data powstania organizacji: 2007 r.
Adres siedziby: 32-540 Trzebinia, ul. Rynek 18
Kontakt: 608 188 094, 604 232 953, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Władze: Włodzimierz Korczyński - Prezes, Wanda Białka – Viceprezes, Ewa Stojewska – Skarbnik.

Dziedzina działalności:

 • pomoc dzieciom, rodzinom, osobom niepełnosprawnym, organizacja imprez na rzecz dzieci: zabaw, zawodów sportowych, konkursów, Mikołajek, Wigilii, spotkań opłatkowych, Dnia Dziecka, wycieczek i wyjazdów rodzinnych - „Turystyka receptą na zdrowie”,
 • pozyskiwanie środków od sponsorów, przyjaciół dzieci, przeznaczonych na dofinansowanie do wyjazdów, pomoc najbardziej potrzebującym,
 • współpraca z placówkami oświatowymi – pomoc w zakupie nagród i środków rzeczowych.

Realizowane działania w  ostatniego roku:

Chronologiczne zestawienie imprez i uroczystości w wykonaniu lub z udziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko-Gminny w Trzebinia w roku 2019.

 1. 26-27 styczeń – dwudniowa wycieczka do Zakopanego, Białego Dunajca i Szaflar, połączona ze zwiedzaniem, dyskoteką w „Karczmie u Furtoka” oraz gorącymi kąpielami w basenach termalnych.
 2. 28 luty – Płoki, Msza Święta Dziękczynna w Sanktuarium Maryjnym, zakończenie karnawału, wręczenie sponsorom statuetek „Serce za Serce” i wielka zabawa w gronie około 150 osób.
 3. 8 marca – życzenia dla kobiet i wyjście do Kina Sokół - „Wysokie obcasy”.
 4. Marzec – pożegnanie zmarłej koleżanki z TPD.
 5. Kwiecień – Wielkanoc z tradycją. Uroczystość zorganizowana przez Fundację Brata Alberta w Trzebini z udziałem dzieci i opiekunów TPD.
 6. 1-2-3 Maj – Wielkie majowe święta. Coroczne spotkanie przy Grobie Ofiar Wojen na Trzebińskim Rynku a w Dworze Zieleniewskich rozważania przy stole majowych świętach i przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
 7. 10-11-12 Maj – trzydniowa wycieczka do Poznania, Kórnika i Rogalina, połączona ze zwiedzaniem miasta i pobytem w zabytkowym Poznańskim Urzędzie Miasta. Tam nastąpiło wręczenie skromnych upominków od nas dla Prezydenta Miasta a od Rajców Miejskich upominki dla wszystkich uczestników wycieczki. Zwiedzanie przepięknych miejscowości Kórnik i Rogalin z ich wspaniałymi zabytkami.
 8. 25 Maja – corocznie wielkie wędkowanie nad Trzebińskim Balatonem z okazji Dnia Matki i Dziecka, połączone z pieczonymi kiełbaskami poczęstunkiem od zaprzyjaźnionego Koła Wędkarskiego z Trzebini.
 9. 4 czerwiec wycieczka do Pszczyny i słynnych Ogrodów Kapiasa w Goczałkowicach. To dalszy ciąg świętowania Dnia Matki, Dziecka a także Dnia Ojca.
 10. 16 czerwiec – udział w koncercie z okazji Dnia Ojca, zorganizowanym przez Fundację Energetyk w Trzebini. Przepiękne występy młodzieży z II LO w Chrzanowie, dzieci ze Szkoły Wokalno-Tanecznej w Trzebini oraz Bandu z MOSiR w Chrzanowie, połączone z aukcja na rzecz potrzebujących.
 11. 22 czerwca – udział w I Festiwalu Hip-Hopu nad Balatonem. Częsć zbiórki za bilety wstępu przekazano na rzecz TPD.
 12. 27 lipiec – udział w plenerowej imprezie organizowanej przez Urząd Miasta „Trzebińskie Lato na Polu” na Błoniach Karniowickich.
 13. 1 sierpień – Zabawa przy „Pieczonym dziku” zorganizowana dla naszego TPD przez zaprzyjaźnione firmy Ko-Ko i Elimeks, ludzi wielkiego serca i głębokiej kieszeni dla potrzebujących.
 14. 11-23 sierpień – wczasy w Ustroniu Morskim, połączone ze zwiedzaniem:Połczyn Zdrój, Kamień Pomorski, Dźwirzyno, Wolin – Centrum Słowian i Wikingówki, Darłowo, Dąbki, Kołobrzeg nocą, Kołobrzeg w dzień oraz licznymi imprezami dla dzieci.
 15. 6 wrzesień – wielka i dla nas bardzo ważna uroczystość w Skansenie w Wygiełzowie. Wręczenie Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Trzebini Nagrody Starosty Chrzanowskiego „OPTIMO MODO” za najlepszą w powiecie działalność na rzecz społeczności.
 16. 7 wrzesień – Biblioteka Miejska w Trzebini. Udział TPD w uroczystości „Narodowe Czytanie”, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Odbiór „Statuetki AMICUS 2019” za doskonałą współpracę i partnerstwo.
 17. 23-25 wrzesień – trzydniowa wycieczka do Warszawy. Zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Warszawa w dzień i Warszawa w nocy. Zwiedzanie: Łazienki Królewskie, Wilanów, Pałac Prezydencki – z przewodnikiem Kancelarii Prezydenta, Centrum Nauki Kopernik i Świątynia Opatrzności Bożej.
 18. 24 październik – Płoki pożegnanie lata. Msza Święta w Sanktuarium Maryjnym w Płokach, „ziemniaczysko” i poczęstunek w Domu Kultury w Płokach. Przepiękna zabawa z udziałem sympatyków i sponsorów.
 19. Grudzień – uroczystość żałobna po stracie naszej koleżanki z TPD.
 20. 12 grudnia – coroczne spotkanie wigilijne w Domu kultury w Myślachowicach, połączone z Mikołajkami. W uroczystości wzięło udział około 200 osób.
 21. 14 grudzień – Wigilia na Trzebińskim Rynku. Członkowie TPD, jak co roku ubrani w „Mikołajkowe czapeczki”, zaopatrzeni w kosze pełne słodyczy i owoców spacerowali wśród mieszkańców częstując ich łakociami i pięknymi życzeniami. Jest to bardzo budujące, gdy ludzie którzy na co dzień są zabiegani i mrukliwi w takich momentach stają się uśmiechnięci i życzliwi.

Bo „tak się bawi, tak się bawi TPD”

Inne informacje ważne z punktu widzenia organizacji:

Praca członków TPD opiera się na wolontariacie. Doceniamy osoby i fundacje, które nam pomagają nadając im tytuł „Przyjaciel Dziecka”, bo „Dobro dziecka i rodziny jest dla nas najważniejsze”.

Data aktualizacji danych: 30.09.2020 r