Nazwa organizacji: Fundacja "DOBRY START"

Data powstania organizacji: 2003 r.
Adres siedziby: Trzebinia ul. Piłsudskiego 1a
Kontakt: tel. 606 406 771, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa: www.dobrystart.trzebinia.com
Władze: Eugeniusz Kurek - Prezes

Zakres działalności:

  1. Organizowanie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych i niezamożnych w zakresie wychowawczym i bytowym oraz pracę z ich rodzinami.
  2. Reedukacja dzieci i młodzieży.
  3. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa.

Realizowane działania w ostatnim rok:

Fundacja prowadzi Dzienny Ośrodek Młodzieżowy „w Gaju" w Trzebini, przy ulicy Jana Pawła II 27. Program zajęć skierowany jest przede wszystkim do młodzieży w wieku 13-19 lat. W ośrodku realizujemy następujące zajęcia:
- psychoedukacyjne, socjoterapeutyczne i dotyczące profilaktyki uzależnień,
- edukacyjne i reedukacyjne,
- artystyczne,
- sportowo-rekreacyjne,
- integracyjne.

Oprócz ww zajęć prowadzimy specjalistyczne poradnictwo pedagogiczne, organizujemy wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, świadczymy pomoc socjalną i usługi opiekuńcze. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13-19 a w okresie ferii zimowych i wakacji w godz. 8-14.

W roku 2021 przybyło nam 16 nowych uczestników. W zajęciach uczestniczyło z różną częstotliwością 48 osoby. Na zajęciach przebywało codziennie od 4 do 24 uczestników, średnio 9 osób dziennie.

Dzienny Ośrodek Młodzieżowy „w Gaju" prowadzony jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Trzebinia.

 

Data aktualizacji danych: 02.11.2022 r.