Nazwa organizacji: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 3 w Sierszy

Data powstania organizacji: lata 60. XX wieku
Adres siedziby: Trzebinia ul. Grunwaldzka 29, Willa NOT
Władze: Wanda Ponisz - Przewodnicząca koła

Zakres działalności i doświadczenie organizacji:

 • cotygodniowe spotkania o charakterze towarzyskim i kulturalnym,
 • wspólne wyjścia do kina i teatru,
 • wycieczki turystyczno-rekreacyjno-rehabilitacyjne.

W 2018 roku w ramach realizacji zadania dofinansowanego z Gminy Trzebinia pn. „Prowadzenie Klubu Seniora na osiedlu Siersza” odbyły się:

 1. Wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej (3 dniowa). Zwiedzanie Kłodzka (katedry, podziemi, twierdzy), spacer po parku w Kudowy Zdroju, zwiedzanie Barda (zabytkowej katedry z ruchomą szopką).
 2. Wycieczka 2 dniowa na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej. W drodze powrotnej zwiedzanie starego miasta w Nowym Targu.
 3. Wycieczka do Suchej Beskidzkiej 1 dniowa – zwiedzanie miasta, zwiedzanie zamku z XVI w. zwanego „Małym Wawelem”, karczmy „Rzym”. Po drodze posiłek w Zatorze oraz rozrywki dla dzieci.
 4. Wycieczka 1 dniowa do Tarnowa i Zalipia. Zwiedzanie starówki w Tarnowie, katedry, renesansowego ratusza, mauzoleum J.Bema na sztucznej wyspie w parku i zabytkowy kirkut. W Zalipiu zwiedzanie malowanych chat w kolorowe kwiaty, których tradycja sięga XIX w. Zwiedzanie Domu Malarek, muzeum – zagroda Felicji Curyłowej.
 5. Wycieczka 1 dniowa po Ziemi Chrzanowskiej – zwiedzono Alwernię (Muzeum Pożarnictwa, klasztor), Porębę Żegoty – ruiny dworku Szembeków, Płazę – park i zabudowania pałacowe, skansen w Wygiełzowie. Na zakończenie wycieczki relaks nad Chechłem.
 6. Rozrywki kulturalne – wyjście do kina Sokół w Trzebini na: film „Dywizjon 303” i spektakl teatralny „Cudowna terapia”.
 7. 25 cotygodniowych spotkań w Klubie przy herbatce, kawie i ciastkach.
 8. Inne okolicznościowe: wieczornice, Dzień Kobiet, Dzień Seniora, pikniki ( udka, ziemniaki pieczone, golonka) i jubileusze 80-latków i zabawa taneczna z okazji Dnia Seniora.

Razem we wszystkich imprezach wzięło udział 1413 uczestników.

Inne informacje ważne z punktu widzenia organizacji:

Spotkania w Klubie Seniora odbywają się w siedzibie klubu w każdy poniedziałek w godz. 1600-1800. Na koniec 2018 roku liczba członków wynosiła 87 osoby, w tym 8 członków wspierających.

Data aktualizacji danych: 08.07.2019 r.