W niedzielę 06.05.2018 r. zakończyły się Mistrzostwa Świata U19 w unihokeju, które rozgrywane były w Szwajcarii. Znakomity wynik osiągnęła reprezentacja Polski, która uplasowała się na 4 miejscu, najwyższym w historii polskiego unihokeja.

PUKS 11.05.2018

W kadrze narodowej wystąpiły 3 zawodniczki PUKS Trzebinia: Maja Masztaler, Magdalena Michaliszyn i Patrycja Ludwiczak. Polska rozpoczęła turniej od przegranej z Finlandią, ale w następnych dwóch meczach grupowych zaprezentowała bardzo dobrą formę. Wygrała ze Słowacją i gospodarzami turnieju Szwajcarią. Warto dodać, że Szwajcarki to światowa elita unihokeja i były zdecydowanym faworytem tego meczu. Polki zagrały jednak na bardzo wysokim poziomie, znakomicie zaprezentował się cały zespół zarówno w obronie jak i w ataku. Zasłużone zwycięstwo.

 

W półfinale Polska zmierzyła się z najbardziej utytułowanym zespołem, reprezentacją Szwecji, który w meczach grupowych wygrał zdecydowanie wszystkie mecze. Szwedki i tym razem były nie do pokonania i awansowały do finału.

W meczu o 3 miejsce Polska zmierzyła się z reprezentacją Czech i nieznacznie przegrała dwoma bramkami.

Znakomity turniej naszej reprezentacji, która pokazała świetną grę zespołową i duże umiejętności techniczne.

Informację nadesłał pan P.Raj