Szukasz ciekawego miejsca na aktywny odpoczynek? Zapraszamy na nordic walking, ponieważ ta dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna na terenie naszej Gminy.

 

Nordic walking broszura informacyjna z 2018 r.

Mając ten fakt na uwadze, Urząd Miasta w Trzebini wydał ulotkę z myślą o coraz większej grupie osób, która w taki sposób chce spędzać swój wolny czas. W ulotce zawarto opis, jakiego sprzętu i w jaki sposób się używa, przedstawiono także technikę prawidłowej postawy, walory treningu oraz propozycje miejsc na terenie Gminy Trzebinia, przyjaznych uprawianiu nordic walking. Pokrótce opisano też kilka tras o różnej długości i trudności.

Część merytoryczną ulotki opracował Piotr Radwan, który od lat zajmuje się tematem związanym z nordic walking i który gościł w dniu 15.09.2018 r. w Domu Kultury w Młoszowej, prowadząc warsztaty „Jak prawidłowo uprawiać tą dyscyplinę sportu aby była korzystna dla naszego zdrowia”. Następnego dnia wziął czynny udział w marszu nordic walking na terenie sołectwa Młoszowa, zorganizowanym przez PUKS Młoszowa w celu popularyzacji tej formy aktywności fizycznej wśród mieszkańców Trzebini.

Ulotki są dostępne:

  • w wersji elektronicznej do pobrania w formacje .pdf
  • w wersji drukowanej: w Wydziale Promocji, Współpracy z Zagranicą, Sportu i Turystyki (ul. Narutowicza 10, Ip.), a także w Trzebińskim Centrum Kultury (ul. Kościuszki 74) oraz we wszystkich placówkach kultury na terenie naszych sołectw.