Zarezerwujcie sobie najbliższy weekend. 17 września startuje Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Czekają Was trzy dni wspaniałej zabawy.

Baner Juromania
Jura Krakowsko-Częstochowska to nie tylko piękne i tajemnicze zamki na Szlaku Orlich Gniazd, ale również niezwykle malownicza kraina, która obejmuje urokliwe, naturalne krajobrazy, obiekty historyczne i sakralne oraz przestrzenie dla różnych sfer aktywności. W działania na rzecz stworzenia projektu promującego ten wyjątkowy obszar, jak również stworzenia stabilnej sieci współpracy, włączyły się dwa województwa, jurajskie gminy i miasta, jak również wiele instytucji kultury i stowarzyszeń. Efektem współpracy jest JUROMANIA - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze.

Z roku na rok popularność wydarzenia systematycznie wzrasta i przyciąga na Jurę tysiące miłośników historii, krajobrazów i walorów przyrodniczych tego regionu.

Tegoroczna, czwarta edycja organizowana jest pod hasłem "Jura aktywna z natury" i zawita do ponad 40 lokalizacji na terenie Śląska i Małopolski. Czeka na Was moc atrakcji - dla aktywnych: rajdy piesze i rowerowe, wycieczki z przewodnikami, gry terenowe, treningi wspinaczkowe w otoczeniu urokliwych krajobrazów; dla wielbicieli historii: widowiska i rekonstrukcje historyczne, pokazy tańców dworskich i oręża, koncerty, występy teatrów ognia w średniowiecznych warowniach na Szlaku Orlich Gniazd; dla ciekawych świata, małych i dużych odkrywców: warsztaty, konkursy i questy.

Szczegóły programu na stronie internetowej www.juromania.pl.