Niebawem rozpoczną się prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Kościeleckiej z częścią obszaru Młoszowej. Na przeprowadzenie poszerzonych konsultacji w procesie sporządzania projektu planu gmina otrzyma unijne dofinansowane w wysokości ok. 27 tys. zł w ramach projektu „Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego 2.0”.

wazna informacja


W maju tego roku radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania planu. Obszar objęty procesem planistycznym (mpzp) liczy około 350 ha. Piła Kościelecka to teren atrakcyjny dla mieszkalnictwa jednorodzinnego, o czym świadczą wysokie ceny działek i przyrost liczby mieszkańców. Sołectwo jest również ciekawe krajobrazowo. Jest zbiornik wodny, rzeka Chechło, co wyróżnia je spośród innych miejscowości. Właśnie presja budowlana jest główną przyczyną podjęcia decyzji o objęciu całego sołectwa mpzp.

Jesienią rozpoczną się konsultacje dotyczące założeń mpzp z mieszkańcami, właścicielami działek oraz zainteresowanymi osobami. Będą realizowane etapami. Potrwają do kwietnia przyszłego roku. Gmina z wyprzedzeniem będzie informowała o terminach spotkań na stronach internetowych Urzędu Miasta, profilach społecznościowych, tablicach informacyjnych, zawiadomienia będą roznoszone do skrzynek pocztowych na posesjach.

Konsultacje obejmować będą 4 wydarzenia.

  • Pierwsze to spotkanie otwarte z badaniem ankietowym, którego celem jest poznanie potrzeb i opinii interesariuszy na potrzebny zmian w zagospodarowaniu terenu.
  • Drugie to warsztaty konsultacyjne z elementami modelowania 3D - prezentacja modelu 3D oraz dyskusja nad propozycjami zagospodarowania terenu.
  • Trzecie - interaktywny model terenu 3D wraz z ankietą - to trójwymiarowa propozycja projektu koncepcyjnego. Zaproponowane rozwiązania będzie można swobodnie badać w kontekście istniejącego otoczenia, przy wykorzystaniu intuicyjnych narzędzi nawigacyjnych i zgłaszać opinie.
  • Czwarte to terenowy punkt konsultacyjny w celu bezpośrednich spotkań z mieszkańcami - rozmowy na temat projektu, zebranie opinii i propozycji zmian do wstępnego projektu planu. Punkt zlokalizowany zostanie w sołectwie, dyżurować w nim będą pracownicy Urzędu Miasta (minimum sześć dyżurów).

Osoby do kontaktu: naczelnik Ewa Jaśko (tel.327111049), Żaneta Romanowska (tel.327111061),
Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..p