Małopolski Festiwal Smaku zawitał do Trzebini. Setki osób przyszły na plac przy ul. Ochronkowej, by posmakować kulinarnych specjałów. Specjalnie dla nich gotował m.in. znany z telewizyjnych ekranów Andrzej Polan, ambasador wydarzenia.

festiwal Polan częstuje

Dla gości gotował Andrzej Polan, ambasador Małopolskiego Festiwalu Smaku

Goście mogli skosztować ciasta drożdżowego, smażonych kromek chleba prądnickiego z bryndzą, malinami, borówkami i miodem, oscypka z warzywami i kilka innych zaskakujących kompozycji smakowych, autorstwa popularnego kucharza.

Sporo pysznych potraw przygotowały też panie z kół gospodyń wiejskich. Częstowały barszczem, żurkiem, można było także spróbować maczanki krakowskiej, mięsiw z psarskiej chałupy, pęczaku maszczonego z grochem, czy Szarpańców Karniowickich. I właśnie to danie, którym częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karniowicach, zajęło I miejsce w konkursie dla gospodyń na najsmaczniejszy produkt.

Regionalne produkty serwowali też wystawcy w Małopolski. Na ich stoiskach można było kupić m.in. aromatyczne małopolskie miody, chrupiące pieczywo, pierogi, smaczne wędliny, wyroby z lawendy, a także pyszne ciasta i lody.

Na finał dla publiczności zagrał zespół Zbóje.