Małe, malownicze miasteczko, przyjazne dla mieszkańców, gdzie wszędzie jest blisko … Takie miejsca istnieją nie tylko w filmach. Nie wierzycie? Przyjedźcie do Libiąża!

Libiazwww libiaskaprzyroda

Libiąska przyroda

Każdego witamy uśmiechem, o czym przypomina stojąca na rondzie rzeźba Marka Foldsa. Libiąż położony jest w zach. części Małopolski, w pow. chrzanowskim, na wzgórzach Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Południową część gminy zamyka Dolina Wisły.

Libiazwww panorama copy

Panorama gminy

Miasto, które kojarzy się głównie z kopalnią Janina, może zaskoczyć… To idealne miejsce do życia i na krótki wypad.

Stereotyp górniczego miasteczka przełamują - rosnące na zboczach - krzewy winorośli. Spacerując zielonymi alejkami libiąskiej winnicy (https://winnicalibiaz.pl/) łatwo można się zapomnieć i poczuć jak we Włoszech. Mamy też nowoczesny park wodny (https://parkwodny.libiaz.pl/), rozbudowaną bazę sportową, ścieżki rowerowe, klimatyczne parki i wzgórza, kilka ciekawych zabytków i mnóstwo zieleni. Tu nie można się nudzić!

Libiazwww parkwodny

Park wodny w Libiążu

No i te widoki! Ze szczytów libiąskich wzgórz rozciąga się panorama na całe miasto, Rów Krzeszowicki, Garb Tenczyński i Kotlinę Oświęcimską. Przy ładnej pogodzie możecie stąd obserwować Beskidy i ośnieżone szczyty Tatr. Zapraszamy!
https://bit.ly/3q6kWs0