Za nami czwarta edycja koncertu „Pierwsza Gwiazdka nad Trzebinią”. W tym roku po raz pierwszy można go było usłyszeć "na żywo" na fanpage’u Gminy na FB, gdzie wciąż jest dostępny.

koncert17

Koncert "Pierwsza Gwiazdka nad Trzebinią"

W wydarzeniu uczestniczyły setki mieszkańców. Część wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek w Bazylice Mniejszej. Bardzo wielu oglądało go online.

- Zgodnie z polską tradycją pojawienie się pierwszej gwiazdki jest sygnałem do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej. Gwiazdka symbolizuje nadzieję, radość i miłość, a także rodzinne ciepło, bliskość, życzliwe spojrzenia, miłe słowa i w końcu wspólne kolędowanie. Dziś chcemy ten klimat przywołać, obudzić wspomnienia – tymi słowami powitał mieszkańców prowadzący koncert Sebastian Szafarz.

Przed publicznością wystąpili znakomici polscy artyści – Monika Chwajoł, Emilia Kostka, Izabela Szafrańska, Mateusz Mijal, Andrzej Rybiński, kapela Góral Power. Wspierał ich chórek w składzie: Ewa Niewdana – Hady, Katarzyna Blat i Łukasz Wicher oraz orkiestra pod kierownictwem Macieja Niecia.

Gospodarzem koncertu była Gmina Trzebinia, a jego pomysłodawcą burmistrz Jarosław Okoczuk, który już dziś zaprasza na kolejną edycję.