Charyzmatyczny i charakterystyczny w swojej czapce z daszkiem, Jan "Ptaszyn" Wróblewski 18.01.2019 r. wystąpi w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

 

Jan Ptaszyn02 fot Witold Spisz

 

Uważany słusznie za jednego z największych popularyzatorów muzyki jazzowej w Polsce, artysta jest też pierwszym polskim jazzmanem, który koncertował w Ameryce: w 1958 r. wystąpił razem z International Newport Youth Band (z tą orkiestrą akompaniował Louisowi Armstrongowi). Potem angażował się w liczne projekty muzyczne, prowadził też własne zespoły jazzowe, m. in.: Kwintet Poznański, Jazz Outsiders, Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Stowarzyszenie Popierania Prawdziwej Twórczości Chałturnik, Mainstream, Made in Poland.

 

Jan Ptaszyn05 fot Witold Spisz

 

Określany jako "wybitny polski muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, a także dziennikarz i krytyk muzyczny", nieprzerwanie od 1970 r. prowadzi w radiowej „Trójce" audycję „Trzy kwadranse jazzu", prezentując najlepsze wykonania i opowiadając w pasjonujący sposób o muzyce i myzykach. Jest wykładowcą na wielu krajowych i zagranicznych warsztatach muzycznych, a oprócz utworów jazzowych pisze także muzykę symfoniczną i ilustracyjną.

 

Jan Ptaszyn KWARTET fot Witold Spisz

 

W Trzebini muzyk wystąpi z zespołem Kwartet (Quartet), który powstał w połowie lat 90. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad. Koncert w Dworze Zieleniewskich w Trzebini rozpocznie się 18. stycznia 2019 r. o godz. 19.00

 

 

KWARTET Ptaszyna Wróblewskiego:

Jan Ptaszyn Wróblewski – tenor sax,
Wojciech Niedziela – piano,
Andrzej Święs – bass,
Marcin Jahr – drums.

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów (40,00 zł):

  • Dwór Zieleniewskich tel. 32 6122 368
  • Dom Kultury "Sokół" tel. 32 6122 621

 

Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony http://ptaszyn.com/ - fot. W. Spisz