Trwa przebudowa ul. Trzeciej w Młoszowej. Prace remontowe rozpoczęły się także na pobliskiej ul. Szembeka. W związku z realizacją robót kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze. Ale po ich zakończeniu, zyskają bezpieczny i wygodny dojazd do posesji.

Młoszowa

W poniedziałek prac doglądali burmistrz Jarosław Okoczuk, radna Bożena Adamczyk oraz Tomasz Glazer, zastępca naczelnika wydziału rozwoju 

Stan  ul. Trzeciej, jak i ul. Szembeka był zły. Tymczasem bardzo wiele osób z nich korzysta. Nie tylko mieszkańcy Młoszowej, ale również przyjezdni, którzy zmierzają do Puszczy Dulowskiej. Dlatego mieszkańcom tak zależało na poprawie stanu nawierzchni. W ich imieniu zabiegali o to radni z Młoszowej: Bożena Adamczyk i Jarosław Kurdziel.

- Wiele razy podnosiłam kwestię poprawy bezpieczeństwa w tej części naszego sołectwa i remont dróg. Dobrze, że w końcu się to udało – mówi radna Bożena Adamczyk, która w poniedziałek wraz z burmistrzem Trzebini doglądała, jak postępują prace.

Młoszowa3

Przebudowywana ul. Trzecia w Młoszowej

Na ul. Trzeciej wykonano już nowe krawężniki i wytyczono dojazdy do posesji. Z kolei na ul. Szembeka na razie sfrezowano asfalt. Zanim nawierzchnia zostanie wyremontowana, Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o. muszą wykonać prace związane z wymianą sieci wodociągowej. To zadanie już się rozpoczęło.

- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności – apeluje radny Jarosław Kurdziel.

Młoszowa1

Ul. Trzecia w Młoszowej

Remont ul. Szembeka obejmie odcinek o długości blisko 800 metrów (od skrzyżowania z drogą krajową do torów kolejowych i dalej od torów do skrzyżowania z ul. Na Piaskach). Koszt zadania wynosi 733 611 zł. Z kolei ul. Trzecia zostanie przebudowana na odcinku liczącym około 310 metrów (od torów kolejowych do ul. Sosnowej) za kwotę 873 295 zł. Na realizację robót Gmina pozyskała ponad 1 000 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo WIKOS FRESH z Wygiełzowa.

- W związku z inwestycją PKP PLK w Młoszowej obiecałem mieszkańcom tej miejscowości, że wyremontujemy ulice Trzecią i Szembeka. Słowa dotrzymuję – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

Młoszowa2

W ramach przebudowy ul. Trzeciej drogowcy wykonają wszyskie dojazdy do posesji