We wtorek uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Lgocie. – To ważny dzień nie tylko dla społeczności szkoły, ale całej miejscowości. Wiele lat czekaliśmy na miejsce, gdzie będziemy mogli rozwijać swoje sportowe pasje i aktywnie spędzać czas. Dziękujemy – mówiła dziś Katarzyna Warzocha, dyrektorka szkoły.

otwarcie boiska19

Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Lgocie

W ramach realizacji zadania powstało boisko z syntetyczną nawierzchnią z polem do gry o wymiarach 28 m x 15 m. Są tam bramki do piłki ręcznej, stojaki do siatkówki czy koszykówki oraz piłkochwyty. Obiekt ogrodzono. Zadanie wykonała firma Grumix z Preczowa. Całość kosztowała 342 555 zł. Na realizację inwestycji w Lgocie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

- Nie zgadzamy się na to, jak jest i robimy wszystko, by było lepiej. Dzieci i młodzież są dla nas najważniejsi, stąd inwestycje w nowe obiekty sportowe. A że pan burmistrz to grzeczny uczeń, gdy informuję o możliwości pozyskania zewnętrznych funduszy, z jego strony od razu jest reakcja. Kontaktuje się z pracownikami, wspólnie przygotowują dokumentację i składają wniosek. I są tego efekty. Wspólnie realizujemy marzenia. To piękny obiekt. Cieszcie się nim i dbajcie o niego – w uroczystym otwarciu boiska wzięła udział Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, która wsparła dotąd niejedną inwestycję w Trzebini.

- Pani marszałek to matka chrzestna wielu inwestycji sportowych w naszym mieście, za co w imieniu mieszkańców bardzo jej dziękuję – podkreślał burmistrz Jarosław Okoczuk, dodając, że inwestując w nowe obiekty sportowe, inwestujemy w zdrowie i poprawę kondycji dzieci i młodzieży. Stwarzając im dobre warunki do uprawiania sportu, zachęcamy ich do wyjścia z domu i spędzania czasu aktywnie na zewnątrz.

Warto podkreślić, że w obecnej kadencji samorządu wykonano wiele sportowych zamierzeń i to przy wsparciu pieniędzy z zewnątrz. Pozyskano dofinansowanie do remontu boisk na osiedlu Widokowym, przy szkole w Sierszy, na osiedlu Krze, przy Szkole Podstawowej nr 3, a także na budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini. W trakcie jest modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Kościuszki. Również na to zadanie Gmina pozyskała pieniądze z zewnątrz.