66 wolontariuszy wyjdzie w najbliższą niedzielę na ulice gminy, by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

grafika WOŚP w Trzebini

Nie zabraknie też innych atrakcji. W ramach 32. finału WOŚP w gminie Trzebinia będzie można wylicytować dzień pracy z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem. Wygrany nie tylko będzie mógł spędzić z nim czas w Urzędzie Miasta i zasiąść w fotelu burmistrza, ale także przyjrzeć się z bliska, jak wygląda codzienna praca gospodarza gminy, jak przebiegają najważniejsze inwestycje, osobiście zadać Jarosławowi Okoczukowi nurtujące go pytania. Licytacja trwa na portalu Allegro 

https://allegro.pl/oferta/15079059824

W niedzielę 28 stycznia zapraszamy również nad trzebiński Balaton, gdzie będziemy bić rekord liczby osób morsujących jednocześnie w akwenie. Do udziału w imprezie zachęcamy zarówno wprawionych morsów, jak i początkujących. Na miejscu będą eksperci, którzy pomogą wejść do lodowatej wody. Zapisy w dniu bicia rekordu od godz. 10:30. O godz. 11.45 zaplanowano rozgrzewkę. Wejście do wody odbędzie się w samo południe.

W programie też wiele innych atrakcji, m.in. pokazy  ratownictwa drogowego, paralotniarzy oraz szereg licytacji. Przygotowano m.in. licytację zwiedzania siedzib firm Unimetal Recycling i DS AUTO, największego skupu i recyklera katalizatorów samochodowych w Europie. Podczas wizyty zobaczycie „od kuchni” jak wygląda recykling zużytych katalizatorów, poznacie lepiej załogę firmy oraz zobaczycie jedno z najbardziej nowoczesnych laboratoriów analitycznych w Europie – Unilab, które mieści się na samej górze gmachu Firmy Unimetal Recycling. Ponadto, półgodzinną przejażdżkę ciężarówką (termin i trasa ustalona będzie indywidualnie ze zwycięzcą aukcji). Będzie można wylicytować także skrzynię prezentową. Ponadto piłki z autografami zawodników znanych drużyn sportowych.