We wtorek pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do mieszkania, jakie otrzymali od gminy w ramach realizacji programu „Mieszkanie za remont”. Osobiście wręczył im je Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

mieszkanie4

Burmistrz Jarosław Okoczuk wręcza rodzinie klucze do mieszkania

Jarosław Okoczuk jeszcze przed wyborami zapowiadał wprowadzenie programu, w ramach którego rodziny oczekujące na przydział mieszkania komunalnego otrzymają go w zamian za remont. Był to jeden z postulatów tzw. „Szóstki Okoczuka”. Słowa dotrzymał.

W gminnym zasobie mieszkaniowym na ten moment wygospodarowano sześć lokali, które zostaną przekazane rodzinom w zamian za remont. We wtorek pierwsi chętni odebrali już klucze. To młode małżeństwo z Trzebini, wychowujące syna. Na mieszkanie od gminy czekali od 2017 roku, mieszkając w tym czasie u rodziców.

- Gdy tylko usłyszeliśmy o możliwości pozyskania mieszkania w zamian za jego remont, od razu zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. To naprawdę dobry pomysł. Osoby, które wyłożą własne pieniądze na remont mieszkania, później na pewno bardziej będą o niego dbały. Poza tym teraz sami od podstaw możemy je urządzić tak jak chcemy – mówi mieszkanka Trzebini, odbierając klucze.

mieszkanie

Młodzi ludzie otrzymali mieszkanie na osiedlu Gaj w Trzebini

Młodzi ludzie otrzymali dwupokojowe mieszkanie z kuchnią na osiedlu Gaj w Trzebini. Przyznają, że czeka ich teraz sporo pracy. Muszą wymienić m. in. instalację elektryczną, wodną, wyremontować podłogi, wymalować ściany, urządzić łazienkę, kuchnię i pokoje. Ale nie zrażają się.

- Mamy na to cztery miesiące. Zdążymy – zapewniają.

- Już w poprzedniej kadencji, gdy byłem zastępcą burmistrza, zgłaszały się do mnie osoby, zainteresowane wynajęciem niewyremontowanego mieszkania gminnego. Teraz mają taką możliwość. Cieszę się, że właśnie młodzi ludzie decydują się na takie rozwiązanie. Wierzę, że dobrze będzie im się tu mieszkać – podkreśla Jarosław Okoczuk.

mieszkanie5

Burmistrz Jarosław Okoczuk cieszy się, że jest duże zainteresowanie pozyskaniem mieszkania za remont

O „Mieszkanie za remont” mogą się ubiegać osoby spełniające trzy kryteria:
- znajdują się na liście osób zakwalifikowanych do najmu lokalu mieszkalnego
- ich dochód na członka w rodzinie w przypadku gospodarstwa jednoosobowego nie przekracza 220 proc. najniżej emerytury, a w gospodarstwie wieloosobowym – 150 proc. najniższej emerytury
- złożą oświadczenie o posiadaniu pieniędzy, niezbędnych do wykonania remontu lokalu mieszkalnego w zakresie wskazanym w umowie zawartej z wynajmującym.