Budowa pełnowymiarowego boiska ze sztucznej nawierzchni w centrum miasta dobiega końca. Zawodnicy zagrają tam w piłkę jeszcze w grudniu tego roku.czołowka1

Burmistrz Jarosław Okoczuk (drugi z lewej) podczas wizyty na terenie nowo powstałego obiektu sportowego

Drugiego takiego obiektu nie ma w powiecie chrzanowskim. Boisko powstało w rejonie ul. Ochronkowej w Trzebini. Inwestycja, poza budową płyty z nawierzchnią z trawy syntetycznej, objęła także budowę obiektu szatni wraz z sanitariatami, zadaszonych trybun, ogrodzenia, a także montaż oświetlenia. Zadanie kosztowało 9 156 178 zł. Na jego realizację Gmina pozyskała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 7 200 000 zł. Prace wykonała wyłoniona w przetargu, lokalna firma IDEABUD z Trzebini.

We wtorek burmistrz Jarosław Okoczuk wraz z Tomaszem Glazerem, zastępcą naczelnika wydziału rozwoju w trzebińskim magistracie oraz Edwardem Partyką, inspektorem nadzoru z ramienia Gminy, wizytowali obiekt. Oprowadzał ich Paweł Deszcz, właściciel firmy IDEABUD.

- Boisko powstało z myślą o wszystkich, którzy kochają sport i chcą grać w piłkę. Jestem przekonany, że będzie służyło niejednemu pokoleniu naszych zawodników – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.