Mieszkańcy ul. Pawiej w Młoszowej zyskają komfortowy i bezpieczny dojazd do swoich domów. Drogowcy wykonują już nową nawierzchnię drogi.

 Ul. Pawia w Młoszowej w trakcie przebudowy

Prace budowlane na ul. Pawiej w Młoszowej

Zadanie ma być wykonane do 4 grudnia. Na zlecenie gminy prace realizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH z Babic. Nowa nawierzchnia wraz z podbudową i okrawężnikowaniem jezdni to koszt blisko 170 tys. zł. Dodatkowo, w ramach realizacji inwestycji, zostanie przebudowany istniejący wjazd, który stanowi połączenie ul. Pawiej z drogą krajową nr 79.

Zamknięty wjazd na ul. Pawią

Urząd Miasta w Trzebini przeprasza za utrudnienia w ruchu, związane z realizacją zadania

W planach jest także przebudowa ul. Przy Grobli w Młoszowej. Gmina zaczyna od dokumentacji projektowej. W przetargu na opracowanie projektu wraz z kosztorysem zadania wystartowały dwie firmy. Trwa weryfikacja złożonych ofert. Na przygotowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę wykonawca ma czas do 30 września przyszłego roku.

Ul. Przy Grobli w Młoszowej

Ul. Przy Grobli w Młoszowej

- Projekt przebudowy ul. Przy Grobli chcieliśmy przygotować już w tym roku. Na ten cel zabezpieczyliśmy pieniądze w Funduszu Sołeckim na 2020 rok. Jednak z uwagi na problemy formalno-prawne, dotyczące własności gruntu, nie zdążylibyśmy wykonać tego zadania już teraz – mówi Bożena Adamczyk, sołtys Młoszowej.

Problemy dotyczące własności udało się rozwiązać. Burmistrz Jarosław Okoczuk wygospodarował więc pieniądze na wykonanie projektu przebudowy ul. Przy Grobli. Dodatkowo zabezpieczył w projekcie budżetu na 2021 rok kwotę potrzebną na realizację przedsięwzięcia.

Z kolei 28 tys. zł, jakie pierwotnie zarezerwowano w Funduszu Sołeckim na 2020 rok na opracowanie projektu przebudowy ul. Przy Grobli, mieszkańcy przeznaczyli na: malowanie klatki schodowej wraz z wymianą wykładziny w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zakup sprzętu multimedialnego dla WDK Młoszowa, a także zakup nasion trawy wraz z nawozem na tereny rekreacyjne w sołectwie.