Masz ukończone 40 lat? Skorzystaj z pakietu badań profilaktycznych w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS.  Można to zrobić jeszcze tylko do końca czerwca.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Jak skorzystać z pakietu

  • wypełnij ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)
  • wybierz placówkę, w której chcesz zrealizować badania, skontaktuj się z nią i umów na termin badania. Możesz to zrobić na IKP lub bezpośrednio, dzwoniąc do placówki
  • na badanie zabierz dowód osobisty
  • odbierz wyniki badań w placówce, w której realizowałeś świadczenie, lub przez IKP.

 

Jak wypełnić ankietę w aplikacji mojeIKP:

  • uruchom aplikację i zaloguj się, wejdź w zakładkę „Profilaktyka”,wypełnij ankietę.

 

Jak skorzystać z programu krok po kroku

Program "Profilaktyka 40 plus" oferuje bezpłatne pakiety badań - jakie konkretnie, dowiemy się po wypełnieniu ankiety. Bez niej nie otrzymamy e-skierowania. Można ją znaleźć w zakładce „Profilaktyka” w swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub w aplikacji mobilnej mojeIKP. Ankietę można wypełnić także telefonicznie, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 989. Infolinia działa przez cały tydzień, w godzinach 7-20. Po wypełnieniu ankiety w ciągu dwóch dni roboczych otrzymamy e-skierowanie na darmowy pakiet badań. Z takim skierowaniem należy umówić się na badanie – do dyspozycji mamy około 2,5 tys. punktów rozlokowanych w całym kraju. Na badanie musimy zabrać ze sobą dowód osobisty. Po zrobieniu badań umówmy się na wizytę do swojego lekarza POZ, by skonsultować swoje wyniki.

Ci, którym wciąż nie udało się skorzystać z badań, właśnie dostali na to więcej czasu - Minister Zdrowia zdecydował o wydłużeniu programu Profilaktyka 40 PLUS do końca czerwca 2024 roku.

Miejsca w Trzebini, gdzie można wykonać badania w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”

Centrum Medyczne PZU Zdrowie: Trzebinia ul. Harcerska 13, telefon: 32 711 8350

Centrum Medyczne PZU Zdrowie:  Tzebinia ul. Jana Matejki 39, telefon: 32 6121013

VITALIS NOWAK I ŻURAKOWSKA Sp. jawna: Trzebinia ul. Kopernika 25, telefon: 32 210 98 66

(w tych przychodniach, pacjent po zgłoszeniu się do rejestracji otrzyma pomoc w wypełnieniu ankiety i dalszym postępowaniu w realizacji programu).

(źródło: pacjent.gov.pl)