Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa minął już rok. Walka z niewidzialnym wrogiem ciągle trwa. Liczba osób, które muszą zmierzyć się z COVID-19, w ostatnim czasie niebezpiecznie wzrosła. Eksperci nie mają wątpliwości, że klucz do ograniczenia kolejnej fali zachorowań leży w rękach każdego z nas. Dopóki wszyscy nie zostaniemy zaszczepieni preparatami chroniącymi przed koronawirusem, w ograniczeniu epidemii może pomóc jedynie rygorystyczne przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych.

spot MaskujSię
Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia zaprezentował nowy spot w ramach kampanii #MaskujSię. Bohaterką reklamy jest kobieta, która nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie nosi maseczki, a także przyjmuje gości, z którymi czule się wita. Wszystko to obserwuje jej sąsiad, który do czasu do czasu pomaga jej w zakupach. W pewnym momencie jednak staruszka czuje się gorzej i odjeżdża do szpitala karetką na sygnale.

NFZ apeluje w spocie, by dokładnie myć lub dezynfekować ręce, zachowywać bezpieczną odległość - minimum 1,5 metra - od innych osób, nosić maskę szczelnie zasłaniającą usta i nos.

Zobacz spot NFZ https://youtu.be/Fn6yfjJOB4k