W związku z Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła konkurs „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”, w którym przewidziane jest wiele nagród oraz udział w konferencji Europejskiego Roku Młodzieży w KPRM.grafika1

„Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku” to konkurs, którego celem jest miedzy innymi:

• Popularyzacja postaw obywatelskich i dbania o rozwój społeczeństwa obywatelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem polityki skierowanej do młodego pokolenia;
• propagowanie najważniejszych tematów poruszanych w czasie Europejskiego Roku Młodzieży między innymi takich jak transformacja ekologiczno-cyfrowa, szanse i możliwości dla młodzieży w Unii Europejskiej, perspektywa zawodowa młodzieży strukturach w Unii Europejskiej, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz zdrowie psychiczne;
• włączanie utalentowanej młodzieży w działania zwiększające obywatelski i społeczny wymiar sektora publicznego;
• popularyzacja i realizacja celów Europejskiego Roku Młodzieży.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Zapoznaj się z Regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://mlodziezinicjatywa.webankieta.pl/, w którym znajduje się kilka prostych pytań oraz uzupełnij go o zadania konkursowe i pozostałe niezbędne załączniki opisane w Regulaminie.

Czego dotyczy zadanie konkursowe?

Zadanie Konkursowe składa się z trzech części, które przygotowywane są w wersji elektronicznej i dołączane do Formularza Konkursowego.
1. Pierwszą częścią Zadania Konkursowego jest opracowanie planu i pomysłu na realizację młodzieżowej inicjatywy roku, która będzie realizowana głównie przez młodzież oraz oparta na wybranych obszarach EYY2022 między innymi takich jak:
• perspektywa młodzieży w Unii Europejskiej;
• zaangażowanie młodzieży w bycie aktywnym obywatelem;
• transformacja ekologiczno – cyfrowa;
• zwiększanie i korzystanie z szans rozwoju dla młodych ludzi;
• zdrowie psychiczne;
• społeczeństwo obywatelskie;
• aktywizacja społeczności lokalnej;
• społeczeństwo obywatelskie w Unii Europejskiej.
2. Drugą częścią Zadania Konkursowego jest stworzenie prezentacji elektronicznej, która w prosty sposób przedstawi plan oraz to, w jaki sposób inicjatywa lub inicjatywy mogą zostać zrealizowane.

3. Trzecią częścią Zadania Konkursowego jest projekt włączenia szkoły/uczelni/społeczności, do której należy Uczestnik w realizację opracowanej inicjatywy bądź inicjatyw.
Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie mogą wziąć udział osoby od 15 do 26 roku życia. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymagane jest załączenie zgodnej z regulaminem zgody rodzica.

Co jest nagrodą w konkursie?

Przewidziane są trzy kategorie nagród:
• dla trzech Laureatów:
nagrody główne, tj. dla każdego z Laureatów: nagroda specjalna, certyfikat laureata, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji Europejskiego Roku Młodzieży, dalej jako „Konferencja”1, zwiedzanie budynku KPRM, możliwość zaprezentowania podczas konferencji pomysłu na młodzieżową inicjatywę roku, która zwyciężyła w konkursie, nocleg2, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji, zwrot kosztów podróży3.
• dla Specjalnie wyróżnionych:
upominki, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, nocleg2, zwiedzanie budynku KPRM, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.
• dla Wyróżnionych:
drobne upominki i materiały informacyjne, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.


Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2022 r. do godz. 23:59. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegóły konkursu „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku” znajdują się w regulaminie konkursu.