Jak przeprowadzać lokalne konkursy ortograficzne w trakcie pandemii? Zazwyczaj takie wydarzenia miały miejsce w bibliotekach lub w szkołach. Obecne czasy wymagają jednak nietypowych rozwiązań, co dobrze widać na przykładzie Przasnysza. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna, we współpracy z serwisem dyktanda.pl , w niedzielę, 21 lutego 2021 r., organizuje II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem internetu.

Bane II dyktando przasnyskie
Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że do rywalizacji można zaprosić również osoby niebędące członkami miejscowej społeczności. Z tego powodu dyktando przygotowano w dwóch kategoriach: zamkniętej, skierowanej do dorosłych mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego, oraz otwartej, do której dołączyć mogą wszyscy zainteresowani - nie ma znaczenia ich wiek oraz to, gdzie mieszkają.

II Dyktando Przasnyskie wystartuje o godzinie 16:00 (21.02.2021 r.). Każdy uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie przygotowanego tekstu. Liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas - im krótszy, tym lepiej. Z tego powodu dobrze jest wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, wypełniając kilka spośród tysięcy dyktand udostępnionych w portalu Dyktanda.pl.

Już dziś można zarejestrować się do właściwej kategorii na stronie dyktanda.pl/dyktanda/ii-dyktando-przasnyskie-dla-wszystkich.

Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla najlepszych uczestników przygotowano nagrody. Zapraszamy do ortograficznych potyczek w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz serwisu Dyktanda.pl!

(źródło: Dyktanda.pl)