Informujemy o projekcie Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, skierowanym do osób w wieku 60+, zamieszkujących teren województwa małopolskiego.

Grafika przedstawia tytuł projektu

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza  osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami – seniorami!”, którego celem jest pobudzenie i rozwijanie aktywności obywatelskiej seniorów poprzez wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie na rzecz środowiska lokalnego w oparciu o własny pomysł.

 

Liczy się pomysł i chęci!

 

Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Akcje mogą zostać zrealizowane na rzecz wybranej grupy odbiorców np. dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych czy innych seniorów. Formuła i czas trwania powinna być dostosowana do adresatów - mogą to być spotkania, warsztaty, pikniki itp.

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń, do realizacji wybrane zostaną 4 najwyżej ocenione pomysły na akcje wolontariackie seniorów.  

 

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy:
•    zebrać grupę 10-osobową w wieku 60+ zamieszkującą teren województwa małopolskiego;
•    zapoznać się z regulaminem konkursu oraz przesłać formularz zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę akcją wolontariacką.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwetnia 2017 r.!

 

W ramach konkursu dla wytypowanych grup seniorów przygotowano kompleksowe wsparcie:

  • merytoryczne w postaci:  2 szkoleń z zakresu wolontariatu z wybranej tematyki dostępnej na stronie Organizatora, 3 warsztatów tematycznych z coachem przygotowujących do przeprowadzenia akcji (np. warsztaty teatralne, taneczne itp.), 3-dniowego wyjazdu integrująco – angażującego do Zakopanego na akcję na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wyjazdu na 3-dniową wizytę studyjną do Warszawy – do placówek aktywnie współpracujących z wolontariuszami np. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
  • finansowe w postaci: przyznania dofinansowania w wysokości 2.500 zł na zakup materiałów niezbędnych do realizacji akcji.

 

Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach konkursu jest dla uczestników całkowicie  BEZPŁATNE!

 

Zapewniamy:

  • materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas szkoleń i warsztatów,
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia;
  • wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy podczas obu wyjazdów;
  • ubezpieczenie NNW.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY za pośrednictwem:

  • poczty mailowej na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu) na adres:  Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków
  • lub dostarczyć osobiście do biura Organizatora: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków

 

Do pobrania:

 

 

Więcej informacji można uzyskać:  http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/rozwijamy-wolontariat-seniorow-w-malopolsce/

 

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z opiekunką merytoryczną projektu: Agnieszką Iwanagnieszka.iwan@wolontariat-malopolska.pl tel: 577 472 451

 

 

Konkurs  „DZIAŁAJ Z NAMI-SENIORAMI!” jest realizowany  w ramach projektu “Rozwijamy wolontariat seniorów w Małopolsce” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Informacja przesłana przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie