Nazwa organizacji: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 3 w Sierszy

Data powstania organizacji: lata 60. XX wieku

Adres siedziby: Trzebinia ul. Grunwaldzka 29, Willa NOT

Władze: Wanda Ponisz - Przewodnicząca koła

 

Zakres działalności i doświadczenie organizacji:

  • cotygodniowe spotkania o charakterze towarzyskim i kulturalnym,
  • wspólne wyjścia do kina i teatru,
  • wycieczki turystyczno-rekreacyjno-rehabilitacyjne.

 

Osiągnięcia w działalności z ostatniego roku:

W roku 2017 organizowano tradycyjne spotkania z okazji Dnia Dziadków, Dnia kobiet, pikniki, wieczorki taneczne, wieczornice z okazji świąt państwowych i regionalnych (np. Dzień Górnika), wystawy, prelekcje, obchody Dnia Seniora.

Zorganizowano 5 wycieczek:

  1. Wycieczka do Szczawnicy ( 3 dniowa ). Zwiedzanie miasta, spływ Dunajcem. Zwiedzanie Nidzicy – zamku, przejście Wąwozem Homole.
  2. Wycieczka 2 dniowa na baseny termalne do Chochołowa i Szaflar. Spacer po Zakopanem, zwiedzanie Muzeum Makuszyńskiego i Willi Atma Szymanowskiego.
  3. Wycieczka do Szczyrku 1 dniowa – zwiedzanie miasta, kościoła-Sanktuarium „Na Górce”, gdzie w 1894 r. w lipcu ukazała się Matka Boska na drzewie oraz cudownego źródełka, zwiedzanie drewnianego późnobarokowego kościoła pw. Świętego Jakuba Starszego z 1797 r.
  4. Wycieczka 1 dniowa na Zarabie i Dobczyc z wnukami, zwiedzanie średniowiecznego zamku królewskiego w Dobczycach z przełomu XIII/XIV wieku, zapory oraz pobyt rekreacyjny nad Rabą.
  5. Wycieczka 1 dniowa do Brzeska i Dębna, zwiedzanie miasta i browaru w Okocimiu z zewnątrz, zwiedzanie odrestaurowanego zamku szlacheckiego w Dębnie, rynku w Lipnicy Murowanej i zabytkowego drewnianego
  6. kościółka z XVI wieku.

Zrealizowane w ubiegłym roku rozrywki kulturalne – wyjście do kina Sokół w Trzebini na: kabaret Bartłowczyka - „Czas relaksu” i na filmy: „Botoks” i „ Dwie korony”.

Data aktualizacji danych: 27.09.2018 r.