Gotowa jest chronografia opisująca historię piłki nożnej w Trzebini. Książka autorstwa dr Jolanty Piskorz oraz Lesława Głucha będzie do nabycia w trzebińskiej bibliotece oraz Trzebińskim Centrum Kultury. W MBP będzie ją można również wypożyczyć.

promocja książki

Autorzy książki Lesław Głuch i dr Jolanta Piskorz wraz z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem

W książce przeczytacie o najważniejszych wydarzeniach w trzebińskiej historii tej dyscypliny – od okresu międzywojennego, przez czasy piłki nożnej w czasach PRL, do chwili obecnej. Uwadze polecamy szczególnie zapisane na jej kartach wspomnienia zasłużonych działaczy piłki nożnej. Kibice z pewnością chętnie zapoznają się z prezentacją działających współcześnie trzebińskich klubów piłki nożnej. Jest też rozdział poświęcony rozwojowi infrastruktury sportowej w gminie.

Prace nad książką trwały około dwóch lat. Jak przyznaje dr Jolanta Piskorz, zawodowo związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini, najwięcej czasu i trudności zabrały jej rozmowy z bohaterami publikacji.

- Nasze spotkania z rozmówcami trwały godzinę, czasem dwie. Opowiadali wiele ciekawych rzeczy. Wybór tych najciekawszych i ich opisanie było najtrudniejsze. W książce piszemy nie tylko o piłce nożnej, ale też o początkach sportu w Trzebini i innych dyscyplinach – mówi Jolanta Piskorz.

- To jedyna taka publikacja. Wiele osób na pewno zainteresuje – dodaje Lesław Głuch, członek zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie.

W środę dr Jolanta Piskorz wraz z Lesławem Głuchem podpisywali w urzędzie wydaną partię książek. Była to też okazja do spotkania z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem, który gratulował im ciekawej publikacji.

Promocja ksiązki1

Burmistrz dziękuje autorom za napisanie publikacji

- Publikacja „100 lat piłki nożnej w Trzebini” to obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika futbolu, nie tylko tego lokalnego. To kawał historii trzebińskiego sportu – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Uroczyste obchody 100-lecia piłki nożnej w Trzebini rozpoczynają się w piątek 23 czerwca. W tym dniu w godz. 15.00 – 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini przy ul. Ochronkowej 24a i Miejskim Stadionie Sportowym ul. Kościuszki 33 odbędą się rozgrywki trzebińskich drużyn młodzieżowych.

24 czerwca 2023 r. godz. 11.00 zapraszamy na Miejski Stadion Sportowy na mecz TS Wisła Kraków – MKS Trzebinia.

Natomiast w niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta gala wręczenia medali okolicznościowych dla osób zasłużonych w rozwój trzebińskiego sportu, a ok. godz. 16.00 zaplanowane są rozgrywki seniorów trzebińskich drużyn kontra oldboje.

plakat 100lecie 2023 copy