Grubo ponad pół tysiąca głosów oddano w konkursie na nazwę dla budynku, jaki powstaje w samym centrum miasta. Spośród trzech wybranych propozycji, decyzją mieszkańców, zwyciężyła „Manufaktura Trzebinia – Kultura w Sercu Gminy”.

konkurs na nazwę3

Zwyciężczyni konkursu Katarzyna Mazur odbiera nagrodę z rąk burmistrza

Na konkurs wpłynęło blisko 50 zgłoszeń. Komisja konkursowa wybrała trzy propozycje. Poza zwycięską „Manufaktura – Kultura w Sercu Gminy”, także „Olimp – Dom Spotkań i Kultury” oraz TOKIS – Trzebińskie Okno Kultury i Spotkań”. Najpierw mieszkańcy mieli możliwość oznaczenia swojego faworyta na fanpage’u Gminy Trzebinia na FB. Z kolei w sobotę, podczas Dni Trzebini, mogli osobiście zagłosować.

Zwycięska nazwa zdobyła 256 głosów. Jej autorem jest Katarzyna Mazur. W nagrodę otrzymała tablet. Odbierając go z rąk burmistrza Jarosława Okoczuka tłumaczyła, że słowo manufaktura nawiązuje do historii przemysłu w mieście, z kolei serce ma się kojarzyć z tętniącym życiem centrum.

Atrakcyjne nagrody otrzymały również dwie pomysłodawczynie dwóch pozostałych nazw Paulina Jurczyk i Danuta Siemek. Gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w konkursie!

konkurs na nazwę1

Zdobywczyni drugiego miejca Paulina Jurczyk