Gmina Trzebinia pozyskała przeszło milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont ul. Szembeka oraz przebudowę ul. Trzeciej w Młoszowej. W piątek burmistrz Jarosław Okoczuk odebrał promesę na dofinansowanie z rąk ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Minister i burmistrz

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręcza promesę burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi

Na inwestycje i remonty realizowane przez gminy i powiaty w zachodniej Małopolsce trafi w tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwota 23 mln zł. Minister Adamczyk wręczając promesy samorządowcom podkreślał, że to inwestycje w bezpieczeństwo. Bo poprawa jakości lokalnych tras, jak mówił, przekłada się na komfort podróżowania i znacząco poprawia bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Trzebinia pozyskała z tej puli ponad milion złotych. Jako jedyna gmina w powiecie chrzanowskim otrzymała dofinansowanie na realizację aż dwóch zadań – przebudowę ul. Trzeciej (528 tys. zł) i remont ul. Szembeka (527 tys. zł) w Młoszowej.

- W związku z inwestycją PKP PLK S.A. w Młoszowej obiecałem mieszkańcom tej miejscowości, że wyremontujemy ul. Trzecią i ul. Szembeka. Wnioski złożyliśmy kilka tygodni temu. Pozytywnie przeszły weryfikację i otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację obu tych zadań – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

Remont ul. Szembeka obejmie odcinek o długości blisko 800 metrów (od skrzyżowania z drogą krajową do torów kolejowych i dalej od torów do skrzyżowania z ul. Piaskową).

Z kolei ul. Trzecia zostanie przebudowana na odcinku liczącym około 310 metrów (od torów kolejowych do ul. Sosnowej).