W środę uroczyście otwarto odnowioną siedzibę domu kultury w Płokach. Remont po części sfinansowała gmina i sponsorzy. Wiele prac wykonano w czynie społecznym.

 uczniowie

Uroczyste otwarcie odnowionej siedziby WDK w Płokach

- W Płokach zdarzył się cud, bo ludzie zaczęli ze sobą rozmawiać i się do siebie uśmiechać – tymi słowami dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury Adam Potocki rozpoczął uroczystość. I powiedział za chwilę o kolejnym cudzie – ogromnym zaangażowaniu Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach na czele z dyrektor Anitą Pytel.

- Doszliśmy do porozumienia w sprawie przyszłości domu kultury. Będzie działał pod egidą TCK, ale przy wsparciu i pod merytoryczną opieką szkoły. To wspaniała inicjatywa i przykład współpracy dwóch placówek – dodał dyrektor Adam Potocki.

Spotkanie było też okazją do wręczenia podziękowań osobom, dzięki którym udało się wyremontować siedzibę WDK. Słowa uznania należą się m.in. radnemu Andrzejowi Gruszczyńskiemu, który wyszedł z inicjatywą remontu. Dziękowano również sołtysowi Płok, licznym sponsorom i burmistrzowi Trzebini.

- Początkowo z małego remontu, zrobiło się zadanie za około 100 tys. zł. Ale gdy widzę efekt, cieszę się, że zostało zrealizowane – powiedział burmistrz Jarosław Okoczuk.

- Wielu wątpiło w powodzenie naszej szkoły. Mówili, że przetrwamy tylko rok, że nie damy rady. Ostatnich siedem lat pokazało, że zbudowaliśmy placówkę na miarę XXI wieku, gdzie uczą się dzieci nie tylko z Płok, ale całego powiatu chrzanowskiego – głos zabrała także Anita Pytel, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach, zapraszając wszystkich chętnych do udziału w zajęciach, jakie będą prowadzone w domu kultury między innymi przez pracujących w szkole nauczycieli. W planie są min. zajęcia muzyczne, taneczne, jogi, robotyki, sportowe, szycia, rękodzieła.

Budynek, zgodnie z założeniem, w godzinach dopołudniowych ma służyć szkole, która będzie prowadziła tam swoje zajęcia, zaś popołudniami wszystkim chętnych – mieszkańcom, radzie sołeckiej, kole emerytów, gospodyniom. Będzie też możliwość komercyjnego wynajęcia sali.