Piesi i rowerzyści nadal będą mogli korzystać z przejazdu do Puszczy Dulowskiej w ciągu ul. Tenczyńskiej w Dulowej. Rozmowy burmistrza w tej sprawie z koleją zakończyły się sukcesem.

spotkanie

W czwartek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości przejazdu w ciągu ul. Tenczyńskiej

Przejazd w ciągu ul. Tenczyńskiej jest jednym z wielu do likwidacji na zmodernizowanej linii kolejowej E-30 relacji Zabrze – Katowice - Kraków. Pomysł jego zamknięcia nie spodobał się wielu mieszkańcom, którzy korzystają z niego, by dotrzeć do Puszczy Dulowskiej.

Kolej początkowo chciała go przekwalifikować i dać w zarząd na przykład nadleśnictwu. Jednak ani Nadleśnictwo Chrzanów, ani Nadleśnictwo Krzeszowice nie były tym zainteresowane. Istniało spore ryzyko, że spółka kolejowa zamknie go na dobre.

Burmistrz Jarosław Okoczuk podjął więc rozmowy z zarządem spółki w tej sprawie. Ustalono, że przejście zostanie zamknięte dla samochodów. Ale rowerzyści i piesi nadal będą mogli z niego korzystać.

- Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu, szczególnie wojewodzie Łukaszowi Kmicie oraz członkom zarządu PKP PLK S.A., którzy przychylili się do naszego wniosku – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.