W czwartek podczas sesji burmistrz Jarosław Okoczuk odebrał certyfikat za udział w projekcie „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. 

 certyfikat na strone

Burmistrz Jarosław Okoczuk odbiera certyfikat z rąk Krystyny Sadowskiej, dyrektora Działu Obsługi Inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym i Małgorzaty Rogulskiej-Hymczak z KPT

Projekt prowadzony jest przez Województwo Małopolskie oraz Krakowski Park Technologiczny. Przystąpiło do niego 85 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Małopolski, w tym Trzebinia. Ma on na celu poprawę jakości obsługi inwestorów w regionie i wspiera rozwój gospodarczy. Zakłada m.in. organizację szkoleń z zakresu standardu obsługi inwestora, wizyt studyjnych, indywidualne doradztwo, wsparcie w zakresie elektronizacji, czy budowanie lokalnych sieci współpracy.

Certyfikat to potwierdzenie przygotowania przez Gminę oferty dla inwestorów, która zostanie podłączona do ogólnopolskiego katalogu ofert dla polskich i zagranicznych inwestorów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

- Miło było usłyszeć, że jesteśmy w gronie pionierów tego projektu. Certyfikat to dla nas potwierdzenie, że działania, które podejmujemy, są słuszne, a standard obsługi inwestorów wysoki – podkreślał burmistrz Jarosław Okoczuk, dziękując zespołowi swoich pracowników, którzy wzięli udział w realizacji projektu i stworzyli atrakcyjną, kompleksową i maksymalnie profesjonalną ofertę inwestycyjną, pokazując atuty i przewagi naszej gminy. Z ofertą można się zapoznać na stronie internetowej gminy Trzebinia.