Uroczyście otwarto nowo wybudowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 na osiedlu Trzebionka. Obiekt powstał dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego.

rozgrywki2

Z boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 można już korzystać

Jego budowa kosztowała ponad 615 tys. zł, w tym aż 250 tys. zł dofinansowania Gmina otrzymała z projektu Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS – 2022. Zadanie obejmowało m.in. rozbiórkę starego, betonowego boiska, przygotowanie terenu pod budowę nowego, wykonanie nawierzchni o pow. 900 mkw, montaż urządzeń, ogrodzenia i oświetlenia. Wykonawcą inwestycji była firma GRUMIX z Preczowa.

W uroczyści wzięli udział Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Rafał Kosowski, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy gratulowali Gminie skuteczności w zabieganiu o pieniądze zewnętrzne.

Z boiska, po zakończeniu zajęć szkolonych, będą mogli korzystać wszyscy chętni. Na osiedlu Trzebionka nie ma bowiem innego miejsca, gdzie można pograć w piłkę. Realizacja tego zadania, jak podkreśla radna Katarzyna Majewska, to zwieńczenie wieloletnich starań zarówno jej, osób, które pełniły funkcję radnego w poprzednich kadencjach, członków rady osiedlowej, nauczycieli, rodziców uczniów.

To kolejny taki sukces. W poprzednich latach, dzięki staraniom burmistrza, udało się zdobyć pieniądze na remont boiska na osiedlu Widokowym, wymianę nawierzchni na kompleksie sportowym przy szkole w Sierszy, czy modernizację boiska na osiedlu Krze, a ostatnio pieniądze na modernizację stadionu sportowego przy ul. Kościuszki.